FiLmy a SerIáLy

PřáTELé :-D

27. července 2008 v 19:01
http://www.tvpratele.info/odkazy/Friends/friends300x250.jpg
http://www.coch.cz/grafika/vsichni.jpg
http://globlog.wz.cz/obr/s2/friends.jpg

swEnEy.........

27. července 2008 v 18:58
Sweeney Todd - Autor:Warner Bros
Kdysi dávno, cloveka az láká ríct za devatero horami a devatero rekami, ale nebylo tomu tak, zili spolu štastne holic a jeho krásná zena, milovali se vroucí láskou a povili spolu dcerku. Zádné štestí však netrvá vecne a kazdá krása vzbuzuje v lidech touhu a závist, a tak se stalo, ze se do krásné holicovy zeny zakoukal vlivný soudce Turpin. Ten vzplál chtícem témer podivuhodným u tak chladné a bezcitné osoby, jakou bezesporu byl. Ctihodný soudce, zvyklý vzdy prosadit svou vuli, zorganizoval obvinení a odsouzení naivního holice a harmonická idyla Benjamina Barkera se sesunula jako domecek z karet v poryvu vetru. Uplynula rádka let a barker se ze zámorí vrací na palube lodi do londýnského mravenište jako Sweeny Todd, zpola šílený zalem, se srdcem plným nenávisti vuci spolecnosti, která zpusobuje a strpí páchané bezpráví.


Sweeney Todd - Autor:Warner Bros
Sweeney je odhodlán utopit v krvi všechny, kdo mu znicili zivot - zrucnost kaderníka v zacházení s britvami mu k tomu má dopomoci. Najme si na Fleet Street podkrovní pokoj v dome paní Lovettové, která v prízemí provozuje skomírající obchod s masovými koláci. Paní Lovettová podlehne tragickému kouzlu Sweeneyho a stanou se z nich spoluspiklenci k oboustranné spokojenosti, nebot holicova krvavá cinnost produkuje znacné mnozství obetí, jejichz tela je nutno zlikvidovat a masové koláce spolu s velkou pecí se jeví jako ideální varianta. Sweeney se soustredí na to, aby do svého kresla dostal zlotrilého soudce Turpina a jeho poskoka, drába Bamforda. Netuší však, ze jeho dcera stále zije u soudce jako schovanka. Je neustále zavrená doma a pri vyšívání shlízí ze svého okna - je to její jediný kontakt s vnejším svetem. Tak se do ní zakouká mladý námorník Anthony, s nímz se holic seznámil na lodi do Londýna. Anthony je rozhodnutý Johannu zachránit ze spáru soudce, jenz se rozhodl ucinit z ní svou chot. Karty mezi hráci jsou rozdány a schyluje se ke krvavému finále, k dramatu, které zamíchá osudy hrácu a tragicky vyvrcholí, v nemz krivdy dojdou napravení, láska, nenávist, poctivost a zlá vule opet získají svou pravou tvár a místo.
Sweeney Todd - Autor:Warner Bros
Tim Burton je v první rade vypravec. Vypravec, který stejne jako starí kramári na jarmarcích rád oprašuje atraktivní historky o desivých mordech, zlotrilých lumpech, skrývajících se pod maskou pocestnosti, a o veliké lásce, která vše prekoná. Jako kazdý správný vypravec ví, jak nakládat s nadsázkou, jak své príhy korenit a postavám dodat ty správné vlastnosti, které je typologicky zaradí a charakterizují tak, ze posluchac ani na okamzik netápe. Jako dobrý vypravec a umelec ví ovšem také to, ze neméne dulezitá je kromeobsahu i forma, a práve ta se nejvyšší merou podílí na atmosfére príbehu. Burton si rád hraje s oblíbenými motivy - smrtí, osudovostí, postavami, které se nejakým zpusobem vyclenují ze spolecnosti, svým vzhledem, zpusobem myšlení nebo emocemi. V rade jeho filmu se objevuje svet zivých i mrtvých, a práve ty nejzajímavejší postavy se casto pohybují na jejich rozhraní
Sweeney Todd - Autor:Warner Bros
O Burtonovi je známo, ze miluje muzikály. Pro vypravece skýtá tento zánr velikou výhodu - zpev a veršovaný text se výborne hodí k popisu niterného stavu postav a naopak se velmi málo hodí k planému tlachání a príliš komplikovanému deji, prošpikovanému cetnými popisy a odbockami. Posluchac potazmo divák, se tudíz orientuje v deji intuitivne a muze se plne soustredit na pochopení postav, motivuring; jejich cinu, na porozumení jejich emocím i vstrebávání atmosféry príbehu. Sweeney Todd je presne ten prípad. Burton vyšperkoval své temné predstavy, odel je do kostýmu a zasadil do místa a doby, které je ziví jako úrodná puda. Je to do konce dotazený ponurý muzikál, kterému sice muzeme vytýkat jistou príbehovou schematicnost, ta však k zánru parí. Muzeme mu vytýkat i neškolené hlasy hlavních predstaviteu, kterí rozhodne nezpívají cist, ale nemuzeme poprít to, ze svým, byt nepeveckým hlasem, doprovázeným brilantním hereckým výkonem, dosáhnou toho, ze se divák dojme, bezí mu mráz po zádech a tají dech v ocekávání vecí príštích.
Sweeney Todd - Autor:Warner Bros
Sweeney Todd - Autor:Warner Bros
 
 

Reklama